Gyógyír törékeny körmökre

A száraz és töredezett körmök kialakulásában annak is szerepe lehet, ha nem iszunk elegendő folyadékot. A körmök töredezettségét a kiszáradás is okozhatja, de akkor is szembesülhetünk ezzel a problémával, ha túl sok nedvesség éri a körmeinket.

A szervezetünknek tápanyagokra van szüksége, hogy jól működjön. Ha nem jutunk bizonyos tápanyagokhoz, akkor különféle egészségi problémákkal kell számolnunk. A körmök töredezettségét az is okozhatja, ha nincs elegendő C-vitamin a szervezetünkben. Azonban nemcsak a C-vitamin, hanem a biotin is aktívan hozzájárul a körmök egészségének fenntartásához. Biotin nagyobb mennyiségben a hüvelyesekben, a lazacban és a tojásban található meg.

Amennyiben sok stressz ér bennünket, akkor is kialakulhatnak különféle problémáink. A krónikus stressz nemcsak a körmök töredezettségét okozhatja, hanem oka lehet a pattanások kialakulásának és a hajhullásnak is.

Ha a körmünkkel gondok vannak, akkor elképzelhető, hogy a háttérben valamilyen komoly és súlyos probléma húzódik meg. A körmök nem megfelelő állapota jelezhet májat, szívet és tüdőt érintő betegségeket is.

Egyes táplálékok is sokat segíthetnek abban, hogy javuljon a körmünk állapota. Ilyen például a banán is, amely nemcsak biotint, hanem szilíciumot és cinket is tartalmaz, amelyek együttesen szintén sokat segítenek, hogy a körmeink sokáig egészségesek maradjanak.

A hidratáltság nagyon lényeges. Ennek elérése érdekében fontos, hogy elegendő vizet igyunk a nap folyamán, így nemcsak a körmünk, hanem a bőrünk és a hajunk is nagyon szép lesz. Ha unjuk a vizet, akkor fogyasszunk rendszeresen vízben gazdag táplálékokat, mint amilyen az uborka és a görögdinnye.

A brokkolimagolaj szintén segít egészségesen tartani a körmeinket, és megakadályozza azok törékenységét. A brokkolimagolaj ugyanis olyan esszenciális zsírsavakat tartalmaz, amelyek maximálisan támogatják az egész test egészségét, beleértve a körmök egészségét is. Ezt az olajat külsőleg kell használni. Cseppentsen vattakorongra az olajból, és alaposan dörzsölje át vele a körmeit és a körömágyat. A jojoba- és a kókuszolaj is van olyan hatásos, mint a brokkoliolaj, így ezeknek az olajoknak a pozitív hatásait is nagyon gyorsan megtapasztalhatjuk.

Az E-vitamin szintén erősíti a körmöket és megelőzi azok törékenységét. Ez egy zsírban oldódó vitamin, amely a bőr egészségét is biztosítja

A cink egy olyan tápanyag, amely számos táplálékban megtalálható. A cink számos testfunkcióhoz szükséges, beleértve a sejtosztódást és a fejlődést. A folyamatos cinkellátás elengedhetetlen a jó körömnövekedés fenntartásához. A cink hiánya fehér foltokat eredményezhet a körmökön.

Az omega-3 zsírsavak segítenek csökkenteni a körömágygyulladást, illetve táplálják és elősegítik a körömlemezeket létrehozó sejtek egészségét.

A vas oxigént szállít a szerveinkhez és a testünk minden sejtjéhez, beleértve a körmünket is. Ha nincs elegendő vas a szervezetünkben, akkor a sejtek nem kapnak elegendő oxigént. A vashiány és a vérszegénység függőleges barázdákat okozhat a körmök felületén.

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük