A túl gyors öregedés szívbetegséghez és korai halálhoz vezethet

A legújabb kutatási eredmény azt mutatja, hogy amennyiben a szervezetünk túl gyorsan öregszik, az nemcsak a szívbetegségek, hanem a szívhalálozás kockázatait növeli meg drasztikusan. A kutatók azonban úgy vélik, hogy még az öregedési folyamatok is lassíthatók. Cikkünkben tippeket olvashat azzal kapcsolatban, hogyan és milyen módokon lehet csökkenteni ezeket a bizonyos öregedési folyamatokat.

Az öregedés egy természetes folyamat, mindenki átesik rajta, azonban nem mindegy, hogy milyen ütemben is zajlik. Léteznek olyan életmódtippek, amelyekkel jelentősen lelassíthatók ezek az öregedési folyamatok. Az egyik ilyen a rendszeres testmozgás: már napi 30 perces sétával is sokat tehetünk az egészségünkért és az öregedési folyamatok lassításáért. A séta vagy a fizikai aktivitás bármely formája segíthet az energiaszint növelésében, a vérkeringés javításában és az olyan krónikus betegségek megelőzésében, mint a 2-es típusú cukorbetegség vagy a szív- és érrendszeri betegségek.

Az öregedés lassításához nagyon lényeges, hogy fehérjékben gazdag táplálékokat is fogyasszunk. A fehérjeforrások hozzáadása az étrendhez segíthet fenntartani az izomtömeget, ami nemcsak a zsírfelhalmozódást akadályozhatja meg, de a csontritkulás kialakulásának kockázatait is csökkentheti.

Nyáron és télen is javasolt a rendszeres fényvédő használata. A fényvédő krém ugyanis megvédhet bennünket a káros hatású UV-sugaraktól, amelyek köztudottan felgyorsítják az öregedési folyamatokat.

A kollagén megtámogatja a bőr egészségét: nemcsak a bőr rugalmasságát, hanem annak hidratáltságát is javítja, illetve remek öregedésgátló hatással van a bőrre.

A bél egészsége összefügg az általános egészséggel. A megfelelő, azaz az egészséges táplálkozás nemcsak az egészségünket védi, de jelentősen lelassítja az öregedési folyamatokat is.

Kulcsfontosságú, hogy az immunrendszerünket is megtámogassuk. Ebben segíthet többek között a citrom és az alma. Mindkettő gazdag forrása az esszenciális vitaminoknak, ásványi anyagoknak és antioxidánsoknak, amelyek segítenek a megfelelő immunfunkciók kialakításában és fenntartásában.

A tea – nem mindegyik – és a kávé koffeinben bővelkedik. A koffein azonban csökkentheti a tápanyagok felszívódását, így nagyon lényeges, hogy mind a teát, mind a kávét csakis mértékkel fogyasszuk.

Az ülő életmód fokozza a stroke és a szívroham kockázatait. Ha csak tehetjük, ne üljünk negyven percnél tovább. Tartsunk kisebb-nagyobb szüneteket, és mozgassuk át alaposan a végtagjainkat még munka közben is.

A korai öregedés megelőzésében rendkívül fontos a bőr megfelelő ápolása. A bőrünk az életkor előrehaladtával veszít a rugalmasságából. Ezt a folyamatot súlyosbíthatják az olyan tényezők, mint a levegő szennyezettsége, az erős napsugárzás, a nem megfelelő életmódbeli szokások.

Ahogy idősödünk, úgy a bőrünk kevésbé lesz rugalmas. Mivel a bőr természetes olajai csökkennek, így ez száraz bőrt eredményez, és a ráncok is elszaporodhatnak. A bőr korai öregedését okozhatja még az ultraibolya-sugárzás, a környezeti szennyező anyagok és a dohányzás.

Idősebb korban gyakran viszket és száraz a bőrünk. Mit tehetünk ellene? Fogyasszunk sok vizet, hogy a bőrünk hidratált maradjon. Ha zuhanyozunk, azt mindig langyos és ne forró vízben tegyük. Mindig a bőrtípusunknak megfelelő arc- és testápoló termékeket használjunk. Alakítsunk ki magunknak egy bőrtípusunknak megfelelő bőrápolási rutint, és ragaszkodjunk ahhoz következetesen.

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük